Služby

Konzultace

Konzultace pro děti, páry a rodiny. Konzultuji osobně nebo online. Klienty mám i ze zahraničí.

 

Meditace

Pracuji s dětmi i formou meditací, učím tuto dovednost také rodiče.

Chci vědět více

Semináře

V mých seminářích, kurzech a workshopech se dozvíte teoretické i praktické informace z oblasti dětských emocí a párového soužití.

Webináře

Připravuji pro vás rubriku nejpopulárnějších témat. Vstupte a nechte se unášet na vlně, která může přinést poznání, uvolnění a energii.

Nabídka

Metodická podpora

V oblasti dětských emocí. Pro pedagogy MŠ. Na objednání organizací, pro rodiče. Intervence také přímo v místě dětského klienta.

Supervize

V rámci supervize nabízím náhled na práci s klientem. Doprovázím týmy nejen MŠ, ale také různé organizace zacílené  na děti. Jsem také supervizorkou České Komory tlumočníku znakového jazyka.

Reference

Kurz se Soňou je opravdu přínosný, dozvíte se spoustu zajímavých náhledů na různé partnerské/výchovné situace. V bezpečném prostředí také lépe pochopíte jednání svého partnera/dětí/rodičů a především i jednání své! ..."AHA, tak PROTO!". Rázem se na svého partnera/děti/rodiče/sebe díváte úplně jinýma očima - s pochopením, překvapením, úžasem... Soňa je velmi empatická a bezprostřední lektorka, na jejím kurzu se rozhodně zasmějete a odnesete si mnoho praktických doporučení nejen v komunikaci ve vašem vztahu, také k výchově dětí a pochopení svého jednání. Váháte? Kurz Vám odpoví na otázku, co je klíčem k mužskému/ženskému srdci - já už to vím a vy... :)?! Díky Tereza
Tereza SuchanováPedagog, prodejce
Potvrzuji několika letou spolupráci s lektorkou Mgr. Soňou Procházkovou, spolu zakladatelkou organizace ŽIVOTpro, z. ú. S její prací jsme v rámci naší organizace spokojeni. Naši členové, tlumočníci si opakovaně vyžádali realizaci jejích kurzů. Budeme s ní tedy spolupracovat i v roce následujícím. Vedla u nás kurzy na různá témata: komunikace, seberozvoj, relaxační techniky, tlumočení u psychologa a v terapii aj. Díky Dana Prelová. vzdelavani@cktzj.cz www.cktzj.cz 2017
Dana PrelováPředsedkyně Komory tlumočníků znakového jazyka (2017)
Kurz se Soňou byla dobrá zkušenost, jak se dozvědět více o myšlenkách nejen svého partnera, ale i dalších rodičů podobně starých dětí. Přineslo mi to podnětné rady a myšlenky k přemýšlení. Vážím si otevřenosti všech účastníků kurzu a tím pádem hodnotím i autentičnost a skutečné sdílení všedních a mnohdy i nevšedních radostí a strastí života s dětmi a života v páru. V neposlední řadě bych ráda ocenila techniky, které Soňa využívala tak, aby to nebylo jen "statické povídání". Tyto techniky mi nabídli další inspiraci nejen pro práci s mými dětmi, ale i v mé praxi. Kurz jednoznačně doporučuji všem co nechtějí být na rodičovství osamocení :-)." Děkuju Lucie
Lucie ČernohorskáKonzultantka Feursteinovy metody
Krásny dobrý den. Velmi vám chci Soni Poděkovat za dnešní přednášku. Hodně mi otevřela oči a pomohla odpovědět i na to, proč některé věci jsou tak, jak jsou. Starší syn nám brečí kvůli všemu. Ja upřednostňuji malého jelikož je malý a hlavně je soudím aby byl klid. Zkouším se řídit vašimi radami, jelikož to co jste říkala, dává velký smysl a opravdu, když jsem si se synem (5 let) večer promluvila, tak mi hodně věcí potvrdil a je fakt, že takto malé dítě hodně ze svých pocitů pojmenovat ještě nedokáže. Děkuji Kačka.
Kateřina Hejzlarová konzultantka mobilního operátora
Soňu Procházkovou jsem poprvé slyšela na přednášce Děti a emoce- tehdy jsem slyšela moc užitečné informace ve srozumitelném jazyce, kterému jsem rozumněla, tehdy bych řekla “tahle žena mluví jazykem mého lidu”. Proto, když jsem prožívala těžké porozchodové období s otcem mé dcery, mé kroky vedly právě k této terapeutce. Pomohla mi porozumět nočním pláčům mé dcery, následně mě podpořila v ujasnění si svých pocitů a následných činů pramenících z nich. Jsem neskutečně vděčná za možnost chodit právě k Soně. Jako terapeutku ji vnímám jako top profesionálku, která “nemaže med kolem pusy”, ale velmi empaticky vede k jádru věci bez zbytečných omáček.
Petra Chmelařoválektorka hormonální jógy
Chtělo by se mi toho říct mnohem víc, ale nějak nemůžu najít správnou slinu, tak alespoň tohle postačí, i když to ani zdaleka nevystihuje naše pocity. „Jsme „sešívaná rodina“ trápili jsme se a viděli jsme, že „řešení“ nám nikam nevedou. Konflikty dospěláků měli špatný vliv na syna a nám z toho nebylo dobře, ale neuměli jsme to napravit. Soňa nám pomohla pochopit co se u nás děje a pomohla nám najít cestu, která by mohla vést ke zklidnění situace. Po této cestě snad úspěšně jdeme a musím říct, že synovi i nám dospělým to velmi pomohlo a moc děkujeme, za tak laskavého průvodce.“
Lenka KopelentováReferentka, maminka
Soňu jsem poznal nejprve "z dálky" jako účastnici Hradeckého věřejného života - překladatelku do znakového jazyka přednášek o očkování nebo akční ženu na festiválku v lesní mateřské školce U tří veverek. Již tehdy mi zůstala ve vzpomínkách jako silná a energická osobnost plná života. Později jsme Soňu poznali blíže při párové terapii s mou manželkou. I zde mě na prvním sezení uchvátily její překladatelské schopnosti. Avšak tentokrát z mužského jazyka do ženského a obráceně. Měl jsem řadu zkušeností s jinými terapeuty, kouči, šamany, léčiteli apod., avšak takto s nadhledem, v klidu a přesto velmi přesně nikdo terapie nevedl. Vedení a průvodcovství jsou další slova, která mi znějí v hlavě když o Soně přemýšlím. Když se při rozhovoru s ní dostanu dál od sebe samého, velmi obratně a soustředěně mě vrátí zpět a poskytne mi jiný pohled na situaci a překlad do ženského jazyka, pokud je třeba :) . Konzultuji s ní i záležitosti ohledně svého syna, kde je rovněž velmi empatická, zkušená, praktická a chápající. Při rozhovoru se Soňou se vždy cítím velmi přijímán a zároveň přede mě umí klást záludné otázky, které mě posouvají v životě dopředu. Obdivuji její terapeutický i osobnostní "rozsah", kdy dokáže být éterická víla i velmi zacílená podnikatelka, která nikdy nechodí pozdě a vše okolo terapie má perfektně zorganizované.
Jan Sam Semerádředitel agentury - teamleader obchodního týmu

Video reference

Luděk Holoubek - otec a manžel 

Reference zde