Služby

Konzultace

Konzultace pro děti, páry a rodiny. Konzultuji osobně nebo online. Klienty mám i ze zahraničí.

 

Meditace

Pracuji s dětmi i formou meditací, učím tuto dovednost také rodiče.

 

Semináře

V mých seminářích, kurzech a workshopech se dozvíte teoretické i praktické informace z oblasti dětských emocí, párového soužití a rodiny. To vše k sobě neoddělitelně patří. 

Webináře

Připravuji pro vás rubriku nejpopulárnějších témat. Vstupte a nechte se unášet na vlně, která může přinést poznání, uvolnění a energii. Některé webináře jsou dostupné jen ve FCB skupině Průvodcem dítěte zde. 

 

Metodická podpora

V oblasti dětských emocí. Pro pedagogy MŠ. Na objednání organizací, pro rodiče. Intervence také přímo v místě dětského klienta.

Supervize

V rámci supervize nabízím náhled na práci s klientem. Doprovázím týmy nejen MŠ, ale také různé organizace zacílené           na děti. 

Reference

Kurz se Soňou je opravdu přínosný, dozvíte se spoustu zajímavých náhledů na různé partnerské/výchovné situace. V bezpečném prostředí také lépe pochopíte jednání svého partnera/dětí/rodičů a především i jednání své! ..."AHA, tak PROTO!". Rázem se na svého partnera/děti/rodiče/sebe díváte úplně jinýma očima - s pochopením, překvapením, úžasem... Soňa je velmi empatická a bezprostřední lektorka, na jejím kurzu se rozhodně zasmějete a odnesete si mnoho praktických doporučení nejen v komunikaci ve vašem vztahu, také k výchově dětí a pochopení svého jednání. Váháte? Kurz Vám odpoví na otázku, co je klíčem k mužskému/ženskému srdci - já už to vím a vy... :)?! Díky Tereza
Tereza SuchanováPedagog, prodejce
Potvrzuji několika letou spolupráci s lektorkou Mgr. Soňou Procházkovou, spolu zakladatelkou organizace ŽIVOTpro, z. ú. S její prací jsme v rámci naší organizace spokojeni. Naši členové, tlumočníci si opakovaně vyžádali realizaci jejích kurzů. Budeme s ní tedy spolupracovat i v roce následujícím. Vedla u nás kurzy na různá témata: komunikace, seberozvoj, relaxační techniky, tlumočení u psychologa a v terapii aj. Díky Dana Prelová. vzdelavani@cktzj.cz www.cktzj.cz 2017
Dana PrelováPředsedkyně Komory tlumočníků znakového jazyka (2017)
Kurz se Soňou byla dobrá zkušenost, jak se dozvědět více o myšlenkách nejen svého partnera, ale i dalších rodičů podobně starých dětí. Přineslo mi to podnětné rady a myšlenky k přemýšlení. Vážím si otevřenosti všech účastníků kurzu a tím pádem hodnotím i autentičnost a skutečné sdílení všedních a mnohdy i nevšedních radostí a strastí života s dětmi a života v páru. V neposlední řadě bych ráda ocenila techniky, které Soňa využívala tak, aby to nebylo jen "statické povídání". Tyto techniky mi nabídli další inspiraci nejen pro práci s mými dětmi, ale i v mé praxi. Kurz jednoznačně doporučuji všem co nechtějí být na rodičovství osamocení :-)." Děkuju Lucie
Lucie ČernohorskáKonzultantka Feursteinovy metody
Krásny dobrý den. Velmi vám chci Soni Poděkovat za dnešní přednášku. Hodně mi otevřela oči a pomohla odpovědět i na to, proč některé věci jsou tak, jak jsou. Starší syn nám brečí kvůli všemu. Ja upřednostňuji malého jelikož je malý a hlavně je soudím aby byl klid. Zkouším se řídit vašimi radami, jelikož to co jste říkala, dává velký smysl a opravdu, když jsem si se synem (5 let) večer promluvila, tak mi hodně věcí potvrdil a je fakt, že takto malé dítě hodně ze svých pocitů pojmenovat ještě nedokáže. Děkuji Kačka.
Kateřina Hejzlarová konzultantka mobilního operátora
Soňu Procházkovou jsem poprvé slyšela na přednášce Děti a emoce- tehdy jsem slyšela moc užitečné informace ve srozumitelném jazyce, kterému jsem rozumněla, tehdy bych řekla “tahle žena mluví jazykem mého lidu”. Proto, když jsem prožívala těžké porozchodové období s otcem mé dcery, mé kroky vedly právě k této terapeutce. Pomohla mi porozumět nočním pláčům mé dcery, následně mě podpořila v ujasnění si svých pocitů a následných činů pramenících z nich. Jsem neskutečně vděčná za možnost chodit právě k Soně. Jako terapeutku ji vnímám jako top profesionálku, která “nemaže med kolem pusy”, ale velmi empaticky vede k jádru věci bez zbytečných omáček.
Petra Chmelařoválektorka hormonální jógy
Chtělo by se mi toho říct mnohem víc, ale nějak nemůžu najít správnou slinu, tak alespoň tohle postačí, i když to ani zdaleka nevystihuje naše pocity. „Jsme „sešívaná rodina“ trápili jsme se a viděli jsme, že „řešení“ nám nikam nevedou. Konflikty dospěláků měli špatný vliv na syna a nám z toho nebylo dobře, ale neuměli jsme to napravit. Soňa nám pomohla pochopit co se u nás děje a pomohla nám najít cestu, která by mohla vést ke zklidnění situace. Po této cestě snad úspěšně jdeme a musím říct, že synovi i nám dospělým to velmi pomohlo a moc děkujeme, za tak laskavého průvodce.“
Lenka KopelentováReferentka, maminka
Soňu jsem poznal nejprve "z dálky" jako účastnici Hradeckého věřejného života - překladatelku do znakového jazyka přednášek o očkování nebo akční ženu na festiválku v lesní mateřské školce U tří veverek. Již tehdy mi zůstala ve vzpomínkách jako silná a energická osobnost plná života. Později jsme Soňu poznali blíže při párové terapii s mou manželkou. I zde mě na prvním sezení uchvátily její překladatelské schopnosti. Avšak tentokrát z mužského jazyka do ženského a obráceně. Měl jsem řadu zkušeností s jinými terapeuty, kouči, šamany, léčiteli apod., avšak takto s nadhledem, v klidu a přesto velmi přesně nikdo terapie nevedl. Vedení a průvodcovství jsou další slova, která mi znějí v hlavě když o Soně přemýšlím. Když se při rozhovoru s ní dostanu dál od sebe samého, velmi obratně a soustředěně mě vrátí zpět a poskytne mi jiný pohled na situaci a překlad do ženského jazyka, pokud je třeba 🙂 . Konzultuji s ní i záležitosti ohledně svého syna, kde je rovněž velmi empatická, zkušená, praktická a chápající. Při rozhovoru se Soňou se vždy cítím velmi přijímán a zároveň přede mě umí klást záludné otázky, které mě posouvají v životě dopředu. Obdivuji její terapeutický i osobnostní "rozsah", kdy dokáže být éterická víla i velmi zacílená podnikatelka, která nikdy nechodí pozdě a vše okolo terapie má perfektně zorganizované.
Jan Sam Semerádředitel agentury - teamleader obchodního týmu
Se Soňou jsme se poprvé setkaly on-line na semináři pro pedagogy na jaře 2020, který pořádat MAP Hradecký venkov. Už toto první setkání ve mně vyvolalo mnoho otázek a uvědomění. Za nějaký čas jsme řešily v mikrojeslích opakující se nevhodné chování jednoho z našich dětí (opakující se kousání ostatních dětí) a nevěděly si s kolegyněmi rady, jak k situaci přistupovat. Tehdy jsme Soňu oslovily s prosbou o supervizi. Soňa byla velmi vstřícná a velmi rychle komunikovala. Na supervizi jsme probraly situaci ze všech stran a opravdu se díky tomu změnil přístup k "problému" celého kolektivu. V roce 2021 máme za sebou s kolegyněmi již několik on-line školení na různá témata (jak veřejných, tak připravených na míru jen pro naši uzavřenou komunitu). Také jsme spustily případové supervize, které otevírají nové pohledy na profesní i osobní situace. Soňa je empatická a velmi bezprostřední v tom, co dělá. Na druhou stranu je ale profesionál na správném místě a dokáže člověku pomoct najít cestu k sebepoznání, poznání svých potřeb a svých limitů, ale i k nalezení respektující cesty k dětem, která vzbuzuje důvěru a bezpečí. Nám pomohla už s pochopením několika témat. Namátkou se jedná o témata bezpečí v mikrojeslích, komunikace s rodiči, ale i obecně s porozumění, jak funguje dětský mozek či attachmentová vazba.
Michaela ChládkováMatka, vedoucí projektu, konzultantka týmu jesliček

Video reference

Luděk Holoubek - otec a manžel 

Reference zde